lvenderu  

Par kūdras granulām – vairāk ērtību par mazāku cenu

Kāpēc tieši kūdras granulas:
jo tās ir vienkārši lietojamas, videi draudzīgas un daudz lētākas, turklāt tās nodrošina daudz vairāk enerģijas par to pašu cenu – ja vien Jūs tās izvēlaties.

Kūdras granulas tiek ražotas no neapstrādātas kūdras – satrūdējušas koksnes un augu biomasas. Kūdras purvs ir kā liela komposta tilpne – gadsimtu gaitā tur uzkrājas miljoniem biomasas tonnu.

Somijā kūdra tiek plaši izmantota kā enerģijas avots – vairāk nekā 20% no Somijas enerģijas tiek iegūti no kūdras. Gadiem ilgi kūdra netika uzskatīta par vērā ņemamu kurināmā avotu to augsto ražošanas izmaksu dēļ, salīdzinot ar oglēm, naftu vai dabasgāzi. Tomēr pēdējos gados augošās enerģijas cenas ir mainījušas kūdras izredzes – kūdra ir kļuvusi pat lētāka nekā citi enerģijas resursi.

Tradicionāli kūdra tiek uzskatīta kā degviela ar lielu pelnu daudzumu. Tomēr visos gadījumos tas tā nav. Tai kūdrai, kuru mēs izmantojam granulu ražošanā, ir ļoti zems pelnu saturs, un tā ir galvenokārt iegūta Baltijas valstīs un Ziemeļrietumu Krievijā.

Galvenās kūdras priekšrocības ir tās gandrīz vienmērīgais un iepriekš nosakāmais sastāvs, ļoti labās degšanas īpašības un plašais potenciāls attiecībā uz labajām prognozēm par cenu.

Starp citu (vai Jūs zinājāt, ka):

  • kūdru daudz izmanto veselības procedūrās un SPA.